Menu
ﺳﻪشنبه, 05 مرداد,1400
fa-IRen-US

فرصت های سرمایه گذاری

    

اولین جلسه راهبردی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران در سال جدید صورت گرفت

در اولین جلسه راهبردی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران در سال 1400 که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در محل سالن جلسات مرکز برگزار شد، روند اجرا و مشکلات 3 طرح سرمایه گذاری خارجی با اعتبار بالغ بر 150 میلیون یورو در حوزه های پزشکی و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

آخرین وضعیت اجرایی و مشکلات "طرح تولید ایمپلنت‌های زیبایی دندانپزشکی" در خصوص اختصاص زمین جهت آغاز عملیات اجرایی طرح و نحوه برخورداری از مشوق­های دانش بنیان، طرح "احداث واحد تولیدی گلخانه‌ای" در خصوص عدم صدور مجوز ساخت محل اجرای طرح، و طرح "احداث مجموعه زنجیره‌ای گلخانه، تولید سبزی و صیفی در قالب زنجیره ارزش محصولات کشاورزی" در خصوص تسریع در ثبت سفارش سرمایه غیرنقد خارجی سرمایه‌گذار خارجی با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط و مدیران شرکتهای ذیربط بررسی شد و بر فراهم شدن بسترهای لازم برای اجرای آنها در استان تاکید گردید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در این جلسه اظهار داشت: بستر لازم برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان تهران فراهم گردیده و ظرفیت­های استان در بخش­های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات قابل توجه می­باشد.

حشمت اله عسگری خاطرنشان کرد: برای استفاده بهینه از این ظرفیتها، لازم است استراتژی و برداشت مشخص و صحیح از سرمایه گذاری خارجی در میان مدیران و سیاست گذاران جاری شود و به سرمایه گذاری خارجی به عنوان ابزار انتقال فناوری نگریسته شود و  زمینه جذب سرمایه­ گذاری خارجی در استان بصورت ویژه فراهم و تسهیل گردد.

معاون استاندار تهران از همه دستگاه‌های اجرایی خواست بسترهای لازم را برای استفاده از همه مزایا و فواید سرمایه گذاری خارجی  دراستان فراهم نمایند.

در ادامه نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران با اشاره به اقدامات موثر این مرکز در سال گذشته در جهت رفع مشکلات و فراهم نمودن بستر لازم برای جهش تولید اظهار داشت: در سال جدید نیز با انرژی و همت مضاعف در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص رفع موانع تولید تلاش خواهیم کرد.

فرزانه دهنادی هدف از برگزاری این جلسه را پیگیری مصوبات جلسات قبل در خصوص مشکلات طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی و اتخاذ تصمیمات نهایی جهت تسریع در رفع مشکلات پیش‌روی آنها عنوان کرد.

در ادامه جلسه، واقف بهروزی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به روند اجرایی طرحهای سرمایه گذاری خارجی مورد بررسی، راهکارهای تسریع در روند اجرای طرحها را مطرح و از مدیران حاضر در جلسه درخواست کردند که جهت اجرای مصوبات مرکز در موعد مقرر، دستورات لازم را به مجموعه های تابعه صادر نمایند. در پایان تصمیمات لازم برای حل مشکلات طرحهای مذکور اتخاذ گردید.

Print
نویسنده: SuperUser Account
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: اخبار مرکز, اخبار برگزیدهتعداد نمایش ها: 74

کلمات کلیدی:

انتخابگر پوسته

 
رونمایی از سایت مركز خدمات سرمایه گذاری و سامانه فرصت های سرمایه گذاری استان تهران

رونمایی از سایت مركز خدمات سرمایه گذاری و سامانه فرصت های سرمایه گذاری استان تهران

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران صورت گرفت؛

دومین جلسه راهبردی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان تهران در سالجاری با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و رونمایی از سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی تهران برگزار شد.

چهاردهمین جشنواره انتخاب كارآفرینان برتر در استان تهران

چهاردهمین جشنواره انتخاب كارآفرینان برتر در استان تهران

با هدف معرفی الگوهای موفق کارآفرینی برگزار می شود؛

چهاردهمین جشنواره انتخاب كارآفرینان برتر در استان تهران

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور ترویج فرهنگ کارآفرینی و معرفی الگوهای موفق کارآفرینی، اقدام به فراخوان برگزاری چهاردهمین جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر در سطح استان تهران کرد.

انتخابگر پوسته

 
دی ان ان