Menu
دوشنبه, 04 مرداد,1400
fa-IRen-US

آرشیو اخبار

رونمایی از سایت مركز خدمات سرمایه گذاری و سامانه فرصت های سرمایه گذاری استان تهران
مدیر سیستم / دوشنبه, 21 تیر,1400 / دسته ها: اخبار مرکز

رونمایی از سایت مركز خدمات سرمایه گذاری و سامانه فرصت های سرمایه گذاری استان تهران

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، فرزانه دهنادی، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران در این جلسه که با هدف بررسی آخرین وضعیت اجرایی و پیگیری رفع مشکلات و موانع پیش روی پنج طرح‌ سرمایه‌گذاری خارجی برگزار شد، اتخاذ تصمیمات نهایی جهت تسریع در رفع مشکلات پیش‌روی این شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی را دغدغه اصلی مسئولین و مدیران دستگاههای اجرایی استانی حاضر در جلسه عنوان کرد.

 وی افزود: در راستای معرفی بهتر اولویت ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان و در اجرای مصوبات جلسات قبل، سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تکمیل و آماده بهره برداری از سوی دستگاه های اجرایی و نیز سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین افرادی که دارای طرح و ایده بوده و به دنبال سرمایه گذار جهت اجرایی نمودن طرح های خود هستند می باشد.

در ادامه جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته توسط مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، معاون اقتصادی و همکاران مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی دست اندر کار در زمینه تهیه و راه اندازی سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران گفت: این مهمترین نقشه راه استان در امر سرمایه گذاری است و سرمایه گذاران به شکل هدفمند و به دور از سرگردانی و بورکراسی اداری با اهداف تعیین شده اقتصادی استان آشنا می شوند و زمینه سرمایه گذاری تسهیل می‌گردد.

حشمت اله عسگری با رونمایی از سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران اظهار امیدواری کرد: روند توسعه اقتصادی استان شتاب بیشتری گرفته و می توانیم شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاران خارجی و داخلی در استان تهران باشیم.

معاون اقتصادی استاندار تهران فراهم نمودن بستر برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی را از مهمترین وظایف دستگاه‌های اجرایی دانست و راه اندازی سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان را نیز از جمله برنامه های تحقق اهداف این مسیر برشمرد.

عسگری در پایان با بیان مشکلات و تنگناهای استان تهران در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی، راهکارهایی برای رفع مشکلات سرمایه‌گذاران ارایه کرد.

در دومین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران، ضمن ارایه فیلم و موشن‌گرافی تهیه شده در خصوص معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان تهران و ارایه گزارش توسط بهروزی، معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص تکمیل محتوای اطلاعاتی مورد نیاز سرمایه گذاران در سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، درخواست شد نظرات و پیشنهادات اعضای حاضر در جلسه و کارشناسان ذیربط جهت بهبود کیفی و افزایش کارایی سایت مرکز خدمات ارائه شود.

در بخش دوم جلسه، نمایندگان طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی به ارایه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه و پیگیری‌های انجام شده در خصوص مشکلات پیش‌رو پرداختند و مدیران و حاضرین در جلسه ضمن بررسی راهکارهای تسریع در اجرای پروژه­ ها، تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.

در این جلسه مقرر شد به منظور اتخاذ تصمیم و تسریع در روند اجرایی تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، جلسه کمیته استانی ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با عضویت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار(رئیس)، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران (دبیر)، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه اجرایی، در اسرع وقت تشکیل و راهبرد های اجرایی مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری به نشانی investintehran.ir در دسترس عموم می باشد.


منبع:سایت اصلی

Print
17

انتخابگر پوسته

دی ان ان